Inne
Reklama
Inne
Inne
Inne

Nasz konkurs fotograficzny to gratka dla miłośników motoryzacji i dziwnych rzeczy. Zdjęć jakie przesyłacie za pomocą serwisu Infooko.pl nie powstydziłby się wytrawny poszukiwacz cudów na czterech kołach… Wśród upolowanych okazów trafił się nawet DeLorean samochód znany z filmów Roberta Zemeckisa "Powrót do przyszłości".

Auto upolował i nadesłał internauta o nicku Huher - "Na ten samochód natknąłem się pod supermarketem w Stargardzie Szczecińskim. Bardzo rzadki okaz. Prawdopodobnie w Polsce jest tylko 5 egzemplarzy. Na ten należy zwrócić szczególną uwagę, bo był w - dosłownie - idealnym stanie. Wyglądał jakby dopiero wyjechał z salonu.”

A oto na czym polegał fenomen DMC-12… Wehikuł miał karoserię ze stali nierdzewnej - właśnie dlatego wszystkie modele były srebrne. Wygląd zaprojektował Giorgetto Giugiaro. Auto miało podnoszone do góry drzwi. Sześciocylindrowy silnik 2.8 l dawał 170 KM.

Zaczęło się i skończyło w ten sposób. Pierwszy prototyp pojawił się w 1976 roku. Produkcja ruszyła dopiero w 1981 roku w fabrykach DMC w Dunmurry w północnej Irlandii.

DeLorean stał się sławny po zagraniu w trylogii Roberta Zemeckisa "Powrót do przyszłości". Niestety, na tym zakończyła się jego chwała - firma Johna Zachariasa DeLoreana zbankrutowała. Do 1982 roku zbudowano ok. 9 tys. sztuk i koniec. Szacuje się, że dziś istnieje 6,5 tys. tych aut...

W 2007 roku pojawiła się szansa na zwiększenie tej liczby. Stephen Wynne, szef amerykańskiego DeLorean Motor Company (ożywił firmę za Atlantykiem), miał wówczas w swoich magazynach ogromną liczbę oryginalnych części i elementów karoserii. Podobno można było z nich wyprodukować ok. 500 nowiutkich sztuk De Loreana DMC-12.

pPrzypominamy zasady naszej zabawy - prosimy o przysyłanie zdjęć aut i motocykli - starych i nowych. Tuningowanych w dobrym i złym guście. Maszyn zabytkowych, odrestaurowanych unikatów, jak i takich w kompletnej ruinie. A może ktoś upoluje jakiś zamaskowany prototyp?

Najciekawsze zdjęcia nagrodzimy prawdziwie męskimi filmami. Do rozdania mamy pięć sztuk DVD z filmem "James Bond - Quantum of Solace" oraz 10 sztuk DVD "W cieniu chwały".

Przyjmujemy fotografie robione aparatami fotograficznymi, a także telefonami komórkowymi. Prosimy o dokładny opis - musi on zawierać dane autora (przynajmniej imię), numer telefonu kontaktowego, plus kilka zdań, gdzie znajduje się upolowany cud na kołach.

Przesłanie zgłoszenia ze zdjęciem jest bajecznie proste. Wystarczy wejść na serwis Infooko.pl i wypełnić formularz.pKonkurs potrwa od 3.09 do 09.09.2009 r. Listę zwycięzców ogłosimy 10.09.2009 roku. Do dzieła! Życzymy udanych łowów.