Chrysler to trzy marki samochodów - Dodge, Jeep i Chrysler. Każda firma przygotowuje po jednym aucie koncepcyjnym, których wspólną cechą będzie ekologiczny napęd. Jednak sposoby na oszczędzanie paliwa i środowiska będą inne...

Reklama

Pierwszy z nich to dodge zeo - czterodrzwiowy, czteroosobowy pojazd elektryczny stylizowany na sportowe kombi. Baterie pozwalają na nieprzerwaną jazdę przez ponad 400 km. Akumulator jest doładowywany prądem z gniazdka - wystarczy kabel z wtyczką. 250-kilowatowy motor elektryczny rozpędza auto do setki w mniej niż 6 sekund.

Jeep renegate to hybryda silnika elektrycznego i czystego turbodiesla z technologią Bluetec, który może doładowywać baterie litowo-jonowe w czasie jazdy. Taka kombinacja pozwala przejechać 160 km i spalić 4,5 litra oleju napędowego. Prototyp został zbudowany z aluminium. Każdą z osi nakręca jeden silnik elektryczny - tak uzyskano napęd na cztery koła. Samochód ma moc 114 KM.

Chrysler ecovoyager - jednobryłowy pojazd z czterema siedzeniami. Prąd powstaje dzięki ogniwom wodorowym, które dostarczają go do 270-konnego silnika elektrycznego. Motor jest schowany pod podłogą auta. Konstruktorzy z Chryslera zapewniają, że ecovoyager powinien mieć ponad 480 km zasięgu i przyspieszać do 100 km/h w mniej niż 8 sekund. Z rury wydechowej uleci… para wodna.

Kliknij i zobacz galerię.