W nowocześnie wyposażonej, częściowo przeszklonej naczepie auta umieszczono gabloty z eksponatami udostępnionymi przez kard. Stanisława Dziwisza, Muzeum Archidiecezjalne i Archiwum Kurii Metropolitarnej w Krakowie. Są tam też plansze i ekrany na których zobaczyć można materiały poświęcone poszczególnym etapom życia papieża-Polaka.

"Multimedialne prezentacje dotyczą trzech etapów z życia Ojca Świętego: Wadowice , Kraków, Rzym. Zebraliśmy wiele interesujących informacji dotyczących jego dzieciństwa, młodości, czasów, gdy Karol Wojtyła był kardynałem, a później papieżem" - powiedziała pracownica muzeum Barbara Gajda.

Zwiedzający oglądają w gablotach osobiste pamiątki po Janie Pawle II m.in. papieski serdak, zegar z letniej rezydencji papieży w Castel Gandolfo, piuskę, brewiarz, różaniec, pióro wieczne, pierwsze narty Karola Wojtyły i koszulkę, którą otrzymał od reprezentacji Polski.

Na umieszczonym tuż przy wejściu do muzeum stoisku można kupić albumy, książki i różańce.

"Naszym głównym celem jest dotarcie do jak największej liczby osób, by mogli się zaznajomić z tymi przedmiotami, które na co dzień służyły Ojcu Świętemu" - powiedziała Gajda

Mobilne Muzeum przemierzyło do tej pory ponad 10 tys. km, odwiedziło m.in. Wilno, Warszawę, Lednicę i Suwałki.