Słynny ursus C-330 zrewolucjonizował rolnictwo, zastępując w wielu gospodarstwach konie. Z różnymi zmianami ten traktor był produkowany 26 lat (1967-1993). Mimo wygaszenia produkcji "trzydziestkę" ciągle można jeszcze spotkać - zarejestrowanych jest jeszcze około 800 tysięcy takich ciągników.

Reklama
Inne

"Marka jest rozpoznawana na całym świecie. Dlatego zależało nam, że nie zniknęła z rynku" - mówi Jan Wielgus, szef lubelskiego oddziału Pol-Mot Warfama, która właśnie rozpoczęła produkcję nowego ursusa.

http://www.youtube.com/watch?v=ypIuQYh4x0E

Nowe ciągniki Ursus są montowane w lubelskim oddziale spółki, zlokalizowanym na terenie dawnej fabryki samochodów. Zakład ma zamiar wypuścić na rynek kilka wersji. Od najmniejszych przeznaczonych dla ogrodnictwa, po 110-konne maszyny.

Cena?Nowe ciągniki w standardzie są mają komputer pokładowy, klimatyzację, radio z odtwarzaczem MP3, dwa fotele z zagłówkami i podłokietnikami, a nawet podświetlane schodki do kabiny. Pierwsze sztuki powinny pojawić się na polach już wiosną.

Reklama

http://www.youtube.com/watch?v=NZJlnAtbO04

Nowy ursus ma kosztować ok. 110 tys. zł. W porównaniu do konkurencji to korzystna oferta. Kupujących mają skusić atrakcyjne warunki kredytowania i leasingu oraz 36 miesięcy gwarancji.

Inne

W czerwcu POL-MOT Warfama stał się wyłącznym właścicielem i dysponentem znaku towarowego Ursus. UOKiK zezwolił tej firmie na przejęcie kontroli nad spółką Ursus.