Od chwili kiedy pojawił się pierwszy mustang w kwietniu 1964 roku Amerykanie kupili sobie ponad 1,2 mln sztuk tego auta - w tym ponad 170 tys. wersji kabrio (przed pierwszą modernizacją w 1967 roku). Dziś mustang z lat 1964-66 jest najpopularniejszym oldtimerem w USA. Amerykanie wprost szaleją na punkcie tego auta…

Reklama

Dlatego Ford postanowił wznowić produkcję karoserii i pozostałych elementów blacharskich do pierwszej serii mustanga budowanej w latach 1964-1966. Nadwozie dostępne jest tylko na indywidualne zamówienie.

Jak zapewniają ludzie z Forda karoseria powstaje na podstawie oryginalnych projektów mustanga z tamtych lat - oznacza to, że wszystkie otwory montażowe są dokładnie w tych samych miejscach jak w oryginalnym mustangu z lat 60.

Na szczęście dla przyszłych użytkowników blachy są spawane współczesnymi metodami - zdaniem twórców pomysłu taki mustang będzie mógł szczycić się większą trwałością i sztywnością nadwozia w porównaniu do oryginalnej konstrukcji z czasów świetności.

Inne / No Data

Cena? Niewygórowana - 15 tysięcy dolarów. Do tego trzeba jeszcze skombinować działający napęd, zawieszenie, hamulce i elektrykę. Jest ktoś chętny?