Następna, jedenasta, generacja mitsubishi evolution ma być hybrydą i powinna pojawić się na rynku za trzy lata - tak miał powiedzieć Osamu Masuko, prezes Mitsubishi Motors Corporation, w rozmowie z brytyjskim magazynem "Autocar". 

Szef japońskiej marki nie ujawnił szczegółów technicznych, ale należy spodziewać się, że mocy dostarczy połączenie jednostki elektrycznej i... silnika wysokoprężnego. Dla fanów dwulitrowego turbodoładowanego benzynowego serca to może być szok...

"Prace nad projektem rozpoczniemy w 2012 roku, auto powinno być gotowe w ciągu trzech lat. Zleciłem przygotowanie sportowego samochodu z wykorzystaniem elektrycznej jednostki" - powiedział Masuko. 

Zdaniem magazynu "Autocar" połączenie momentu obrotowego silnika wysokoprężnego i jednostki elektrycznej zaowocuje przyspieszeniem do setki w czasie krótszym niż 5 sekund. Evo jedenastej generacji dostanie przekonstruowaną wersję napędu na cztery koła S-AWC. 

Co z tych doniesień Brytyjczyków okaże się prawdą? Pożyjemy zobaczymy… Zwłaszcza, że to właśnie ten magazyn wiosną 2011 roku ogłosił, że Mitsubishi kończy z produkcją evo...