Opel pochwalił się, że wprowadza do oferty panoramiczną szybę przednią do nowej astry GTC, której produkcja niedawno ruszyła w Gliwicach.

Reklama

Duża szyba czołowa rozciąga się od maski aż do części środkowej dachu samochodu. Producent podkreśla, że w przeciwieństwie do innych rozwiązań szklanych dachów, żaden element poprzeczny nie powoduje ograniczenia widoczności. Od promieni słonecznych chroni ruchoma roleta. Ten nowy bajer ze znaczkiem Opla kosztuje od 4500 zł. Oprócz nowej astry GTC, panoramiczna szyba przednia jest dostępna także w nowej zafirze tourer.

Inne

Taki rodzaj szyby pierwszy raz został zastosowany przez Opla w poprzednim modelu produkcyjnym astry GTC w roku 2006. Od tamtej pory około 18 tys. kierowców w całej Europie zdecydowało się na ten gadżet (panoramiczna szyba Opla jest chroniona aż 11 patentami).

Jednak to nie wszystko. Nowości pojawiły się też pod maską astry GTC...Opel wprowadził nowy silnik wysokoprężny 1,7 CDTI o dwóch rodzajach mocy 110 i 130 KM. Kierowca dostaje moment obrotowy o wartości odpowiednio 280 i 300 Nm.

Astra GTC w ekologiczno/ekonomicznej wersji 1.7 CDTI ecoFLEX jest wyposażona w sześciostopniową manualną skrzynię biegów w obu odmianach mocy i technologię Start/Stop. Efekt to emisja dwutlenku węgla na poziomie 119 g/km i średnie spalanie wynoszące 4,5 l/100 km.

Inne / Axel Wierdemann axelwierdemann.

Poza tym nowa astra GTC jest dostępna z czterema silnikami z manualną skrzynią biegów - trzema turbodoładowanymi benzynowcami - 1.4 o mocy 120 KM i 140 KM oraz 1.6/180 KM a także silnikiem wysokoprężnym 2.0 CDTI/165KM.

Sześciostopniowy automat pojawi się w styczniu 2012 roku w połączeniu z turbobenzynowym sercem 1,4 i jednostką 2.0 CDTI. Jak się dowiadujemy wyczynowa wersja OPC również pojawi się w przyszłym roku.

Producent podkreśla, że nowe coupe jest bardzo pożądanym pojazdem - od czerwca zostało zamówionych już ponad 15 tys. egzemplarzy. Zgłaszają się chętni z Hiszpanii, Niemiec, Belgii, Danii i Francji.

Warto wiedzieć, że produkcja jednego egzemplarza to około 15 godzin pracy bez przestoju i zaangażowanie 3000 osób.