Seat ujawnił zdjęcia modelu mii. Nowy maluch jest bliźniaczą konstrukcją ujawnionego we Frankfurcie volkswagena up! Najmniejszy Seat wspólnie ze skodą citigo powalczą o serca kierowców buszujących głównie w mieście.

Reklama

Wszystkie trzy modele będą wytwarzane w zakładach Volkswagena na Słowacji. Produkcja rusza już w październiku.

http://www.youtube.com/watch?v=-9cAJZld90Y

Samochód mieści czterech pasażerów. Najpierw na rynku zadebiutuje model w wersji 3-drzwiowej, a następnie 5-drzwiowa odmiana (2012 r.).

Inne

Wymiary? Mii ma 3,55 m długości, rozstaw osi 2,42 m. Pojemność bagażnika to 251 litrów - może zostać powiększona do 951 litrów po złożeniu oparć tylnych siedzeń.Inne

Najnowszy seat to kolejny po volkswagenie i skodzie maluch z funkcją awaryjnego hamowania w ruchu miejskim (opcja). System nazwany City Safety Assist aktywuje się automatycznie przy prędkości poniżej 30 km/h i za pomocą czujnika laserowego rozpoznaje niebezpieczeństwo kolizji.

Inne

Zależnie od prędkości i sytuacji funkcja hamowania awaryjnego może zminimalizować skutki wypadku, a w niektórych przypadkach pozwoli nawet uniknąć zderzenia. Przypominamy, że układ ten zadebiutował na pokładzie volkswagena up!

Inne

Napęd?Mii będzie wyposażony w trzycylindrowe silniki benzynowe o pojemności 1.0 litra i mocy 60 KM oraz 75KM. Jak zapewniają konstruktorzy średnie zużycie paliwa dla modelu ze słabszą jednostką będzie wynosić 4,5 l/100km. Silnik o mocy 75 KM skonsumuje 4,7 l/100 km. Dzięki pakietowi ecomotiv mii ma spalać 4,2 l/100 km.

Inne

Przewidziano także zasilanie gazem ziemnym CNG.

Mii zadebiutuje w Hiszpanii jeszcze w 2011 roku, w pozostałych krajach Europy, także w Polsce, pojawi się na początku lata 2012.

Inne

Cena? W rodzinie Seata mii stanie poniżej ibizy - będzie najmniejszym (najtańszym?) samochodem hiszpańskiego producenta. Konkurencja? Nowy fiat panda, kia picanto i zapowiadany przez Opla junior…

Inne