Już za kilka dni światową premierę we Frankfurcie będzie miał hyundai i30 - całkowicie nowa, kolejna generacja przedstawiciela koreańskiej marki w koszyku aut kompaktowych.

Reklama
Inne

Azjatycki producent planuje ostro zagrać na podwórku starych wyjadaczy takich jak volkswagen golf, opel astra czy ford focus lub toyota auris.

Samochód został zaprojektowany w europejskim centrum projektowym Hyundaia w niemieckim Rüsselsheim. Zdaniem twórców auto ma połączyć wysoką jakości i przystępną cenę.

Inne

"Projektując i30 używaliśmy wyrazistych, płynnie prowadzonych linii, aby samochód miał sportowy wygląd i sprawiał wrażenie będącego w ruchu nawet podczas postoju. Wizualizacja oddaje nasze dążenie do zachowania mocnej sylwetki o sportowym charakterze i dynamicznych kształtach. Dzięki temu i30 jest bardzo zbliżony do wprowadzonego niedawno do sprzedaży modelu i40, a Klienci mogą w tych dwóch samochodach łatwo rozpoznać unikalny język projektowania marki Hyundai." - powiedział Thomas Bürkle, główny projektant Hyundai Motor Europe.Inne

Samochód jest efektem kontynuacji nowego języka projektowania fluidic sculpture - nowy i30 podobnie jak dostępny w sprzedaży i40 pręży się dynamiczną sylwetką. Zresztą spójrzcie na pierwsze zdjęcie - wygląda na kawał porządnego i ładnego auta. Słowem wpada w oko.

Kiedy w Polsce? Jak się dowiadujemy nad Wisłą nowy kompakt Hyundaia ma pojawić się w pierwszym kwartale 2012 roku.

Inne

Producent obejmie i30 programem gwarancyjnym 5-Year Triple Care (5 lat gwarancji bez limitu kilometrów, 5 lat opieki technicznej pojazdu i 5 lat assistance).

Aktualne wcielenie kompaktowego Hyundaia w Polsce okazało się bardzo popularnym autem cenionym za bardzo dobry stosunek jakości i wyposażenia do ceny. Kierowcy nad Wisłą kupili niemal 22 tys. sztuk i30 od chwili debiutu w 2007 roku. Jak nic - bestseller :)