Drogówka z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu miała pełne ręce roboty po tym jak namierzyli kierującego BMW, który jechał od strony Opola w kierunku Brzegu. Delikwent za kierownicą swojej "bawarki" w terenie zabudowanym jechał ponad 190 km/h. Wariat?

Kilkunastominutowy pościg zakończył się na gruntowej drodze. Mężczyzna po ucieczce z auta skierował się w pole, jednak po chwili został zatrzymany. Okazało się, iż jest to 33-letni mieszkaniec Brzegu, a urządzenie pomiarowe wskazało u niego ponad 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Po sprawdzeniu policjanci ustalili, iż zatrzymany mężczyzna posiada aktualnie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i nie posiada żadnych uprawnień do kierowania pojazdami.

Oprócz dwóch zarzutów popełnienia przestępstw, policjanci po analizie zapisu z kamery radiowozu, przedstawili mu 10 różnych zarzutów wykroczeń m.in. przekroczenia prędkości. Mężczyzna przyznał się do tego. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności i kara grzywny.