W piątek pięć nowych pojazdów wyjedzie na gorzowskie ulice.

Reklama

Zakład komunikacji w Gorzowie kupił autobusy w ramach projektu "Zintegrowany system komunikacji publicznej miasta Gorzowa Wlkp. - II etap". Na ten cel miejska spółka otrzymała ok. 14 mln zł, z czego 50 proc. pochodzi z budżetu miasta, a druga połowa z funduszy unijnych. Cena jednego autobusu to ok. 800 tys. zł.

W ramach projektu spółka wykonała także nowe wiaty przystankowe i wyposażyła swoje pojazdy w biletomaty.

"Głównym celem projektu było odświeżenie naszego taboru. Z ulic miasta znikną ostatnie autobusy wysokopodłogowe, wszystkie nasze wozy będą przyjazne środowisku spełniając normy emisji spalin, a blisko 1/5 z nich będzie klimatyzowana, co podwyższy komfort dla pasażerów" - powiedział rzecznik MZK w Gorzowie Marcin Pejski.

Nowe autobusy marki MAN Lion's City to pojazdy niskopodwoziowe o dł. 12 metrów, z trzema drzwiami, mogą zabrać do 100 pasażerów.

Reklama

Autobusy są klimatyzowane, wyposażone w monitoring i system zapowiadania przystanków. Pojazdy spełniają też unijną normę emisji spalin i są wyposażone w system detekcji i gaszenia pożaru komory silnika.

MZK zorganizuje w środę dzień otwarty. Podczas imprezy będzie można obejrzeć nowe autobusy i zwiedzić zajezdnię. Spółka zapowiada, że dla swoich gości przygotowała atrakcyjne upominki.

Do siedziby MZK wszystkich chętnych dowiozą specjalne autobusy (już historyczne Jelcze oraz Autosany), które zostaną podstawione w centrum miasta. Po zakończeniu imprezy odwiozą gości do centrum.