Wykonawca za blisko 118 mln zł wybuduje węzeł Walichnowy.

Reklama

Inwestycja będzie finansowana ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Prace przy budowie mają trwać 20 miesięcy. Zakończenie robót zaplanowano na marzec 2013 roku. Wykonawca poinformował, że wynajął już biura w pobliżu węzła i sprowadza sprzęt na teren budowy. Włodzimierz Bilski, zastępca dyrektora Budimeksu jest przekonany, że firma zakończy inwestycję w terminie.

Węzeł będzie mieć nawierzchnię betonową.

"Na terenie woj. łódzkiego robimy już węzeł Stryków na skrzyżowaniu autostrad A1 i A2, który będzie zakończony do końca roku. W terminie oddamy też węzeł Walichnowy. Kontrakt na jego budowę jest bardzo ważny dla naszej firmy. To skomplikowana inżynieryjnie budowa, na której są tylko 2 km drogi. Reszta to obiekty inżynierskie. Muszą być dobrze obliczone i dobrze wykonane, by gwarantowały w przyszłości bezpieczeństwo użytkownikom" - powiedział PAP Bilski.

Węzeł Walichnowy to pierwszy z dziewięciu odcinków S8 realizowanych przez łódzki oddział GDDKiA. Całość, od węzła Walichnowy do węzła Łódź-Południe na autostradzie A1, będzie miała 113 km długości. Realizacja tej inwestycji wyceniana jest na ok. 5 mld zł.

"Jesteśmy na różnych stadiach postępowań przetargowych na pozostałych ośmiu odcinkach. Ostatnie umowy chcemy podpisać do października" - powiedział na konferencji prasowej dyrektor łódzkiego oddziału GDDKiA Zbigniew Paliński.

Jeżeli uda się dotrzymać tych terminów, to budowa łódzkiego odcinka S8 powinna się zakończyć na przełomie 2013 i 2014 r.