...na legendarny, 24-godzinny wyścig który odbędzie się w dniach 23-26 czerwca 2011, jeden z najtrudniejszych testów w sporcie motorowym, Volkswagen przygotował na bazie swojego bestsellera, wyścigowy samochód turystyczny o mocy 440 KM z napędem na wszystkie koła. Nowy "Golf24" zaliczył już pierwsze testowe kilometry podczas jazd próbnych w Portugalii i we Włoszech.

Reklama
Inne / Bildagentur Krling

"Nowym Golfem24 kontynuujemy uwieńczony wieloma sukcesami udział w 24-godzinnych wyścigach na Nürburgring. Impreza ta jest niezwykle popularna, zalicza się do prawdziwych klasyków w sporcie motorowym i ze względu na ekstremalny dystans i wyjątkowy tor, stanowi także bardzo duże wyzwanie pod względem technicznym" - wyjaśnił Kris Nissen, dyrektor Volkswagen Motorsport. "Spektakularny Golf24 będzie dla szerokiej publiczności dodatkową atrakcją - dokładnie w 35. jubileusz GTI."

http://www.youtube.com/watch?v=UcumY3Dn7fEFabryczny Volkswagen Golf po raz ostatni wystartował na torze Nürburgring w 2007 roku. Auto z napędem na przednią oś i mocą 300 KM zajęło ósme miejsce w klasyfikacji generalnej wyprzedzając wiele mocniejszych samochodów.

Inne / Bildagentur Krling

Ponieważ od tego czasu konkurencja znacznie się wzmocniła, konieczne było opracowanie nowej koncepcji technicznej: nowy Golf posiada udoskonalony, pięciocylindrowy silnik z turbodoładowaniem o pojemności 2,5 litra, wyprodukowany przez koncern Volkswagen. Jego moc 440 KM oraz maksymalny moment obrotowy 540 Nm są przenoszone na wszystkie koła przez sekwencyjną, sześciobiegową przekładnię.

W ramach przygotowania do 24-godzinego wyścigu w czerwcu Golf24 przejdzie program testów i udoskonaleń. Po pierwszych jazdach próbnych w grudniu 2010 roku w portugalskim Portimão i kolejnych w lutym w Vallelunga we Włoszech, przewidziane są między innymi trzy starty w wyścigach o mistrzostwo długodystansowe na północnej pętli Nurburgring.

Inne / Bildagentur Krling