Raport awaryjności DEKRA 2011 wskazał model opel insignia jako samochód z najmniejszą ilością usterek. Przy 96,1 proc. bezawaryjnych jednostek sztandarowy model Opla osiągnął najlepszy wynik spośród wszystkich testowanych samochodów.

Reklama
Inne / Axel Wierdemann

Opel uzyskał najlepszą ocenę po raz drugi z rzędu, po zwycięstwie corsy w tej samej kategorii w 2010 roku. Każdego roku DEKRA przygotowuje raport awaryjności na podstawie dokładnej oceny samochodów w podziale na osiem klas i trzy grupy przebiegu. Raport opiera się na danych pochodzących z 15 milionów inspekcji przeprowadzonych na 230 modelach.

Inne

"Świetna ocena w raporcie jest kolejnym dowodem na najwyższą jakość nie tylko insignii, ale również całej oferty modeli Opla" - powiedział Alain Visser, wiceprezes Opla/Vauxhalla ds. marketingu, sprzedaży i usług posprzedażnych podczas wręczenia nagrody w Rüsselsheim. "Naszym klientom obiecujemy najwyższą jakość i zapewniamy ją dzięki dożywotniej gwarancji!"

"Z przyjemnością gratuluję firmie Opel najlepszej łącznej oceny indywidualnej po raz drugi z rzędu! Przy 96,1 proc. bezawaryjnych samochodów Opel Insignia uzyskał najlepszy wynik wśród wszystkich klas." - powiedział Wolfgang Linsenmaier, dyrektor wykonawczy DEKRA Automobile GmbH.