Range Rover znalazł się w czołówce najbardziej niezawodnych samochodów w kategorii SUV - określonej przez instytut jako klasa pojazdów sportowo-rekreacyjnych.

"Range Rover już od dawna uchodzi za jeden najbardziej luksusowych i wszechstronnych samochodów na świecie. Najnowsze badania Stowarzyszenia Nadzoru Technicznego w Niemczech udowadniają, że Range Rover jest także niezawodny. Nasi inżynierowie dokładają wszelkich starań, aby samochody były nie tylko piękne, ale także trwałe" - powiedział Przemysław Szafrański, Land Rover Manager.

W ofercie Range Rovera obecnie znajdują się dwa modele - Range Rover Sport oraz Range Rover. 

Range Rover Sport napędzany jest silnikami 3,0 l Diesel o mocy 245 KM i 510-konnym benzynowym 5,0 l V8 umożliwiającym przyspieszenie od 0 do 100 km/h jedynie w 6,2 sekundy. Natomiast Range Rover dysponuje tym samym potężnym silnikiem 5,0 V8 oraz nowym 4,4-litrowym LR-TDV8.

Jednostka ta V8 gwarantuje doskonałe osiągi. Na uwagę zasługuje małe zużycie paliwa nowego 4,4-litrowego silnika LR-TDV8 w cyklu mieszanym - tylko 9,4 l/100 km, co sprawia, że jest to pierwszy Range Rover w historii, który spala poniżej 10 l/100 km.

Całkowitą nowością na 2011 rok będzie premierowy Range Rover Evoque – najmniejszy, najlżejszy i najbardziej ekologiczny Range Rover jakiego kiedykolwiek wyprodukowano. Evoque będzie samochodem miejskim - jego sprzedaż rozpocznie się w drugiej połowie roku.