Land Rover - brytyjski producent samochodów terenowych - wprowadził na rynek pancerną wersję modelu Discovery 4. Samochód zapewnia nie tylko wysoki standard bezpieczeństwa balistycznego, ale także umożliwia dotarcie nawet w najtrudniej dostępne miejsca.

Reklama

Discovery 4 w wersji opancerzonej jest wizualnie nie do odróżnienia od modelu dostępnego w salonach Land Rovera. Specjalny pakiet opancerzenia zapewnia bezpieczeństwo zgodnie z europejskimi standardami BS EN1522 na poziomie FB6 oraz BS EN 1063 na poziomie BR i chroni pasażerów przed zdetonowanym w pobliżu pojazdu ładunkiem wybuchowym o wadze 15 kg.

Inne / Nick Dimbleby"Discovery 4 w wersji pancernej powstał we współpracy z liderami branży, dzięki temu gwarantuje komfort jazdy i wysoki poziom bezpieczeństwa w trudnym terenie. To doskonała oferta dla agencji rządowych, organizacji oraz osób prywatnych, które przebywają w miejscach zagrożonych" - powiedział John Graham, menedżer ds. komercyjnych projektów zbrojeniowych w Land Rover. Czy BOR kupi takie auto? Dlaczego nie...

Pancerny Land Rover Discovery 4 zapewnia te same właściwości terenowe, które znane są ze standardowego modelu, posiada także dodatkowe cechy, które czynią go bezpieczniejszym i bardziej stylowym. W porównaniu z poprzednim modelem - Discovery 3 - samochód wyposażony jest w 5-litrowy benzynowy silnik V8, poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera oraz jest luksusowo wykończony najwyższej jakości skórzaną tapicerką.

Inne / Nick DimblebyPomimo, że kompleksowy system opancerzenia podniósł całkowitą masę samochodu aż do 3550 kg, dzięki zastosowaniu udoskonalonej 6-stopniowej automatycznej skrzyni biegów pancerna wersja Discovery 4 osiąga przyspieszenie od 0-100 km/h jedynie w 10,6 sekundy. Wnętrze o ładowności 500 kg z łatwością pomieści pięć dorosłych osób oraz ich bagaż.

"Pomimo wagi, która w związku z dodatkowym opancerzeniem uległa podwyższeniu, Land Rover Discovery 4 zachowuje swoje znakomite właściwości jezdne w każdym terenie. Zastosowanie systemu Terrain Response sprawia, że nawet w najtrudniejszych warunkach pasażerowie będą mogli dotrzeć do celu, a zgodność ze standardem balistycznym B6 sprawia, że bez problemu przetrwają nawet wybuch miny przeciwpiechotnej." - powiedział Przemysław Szafrański, brand manager Land Rover.

Inne / Nick DimblebyLand Rover Discovery 4 w wersji opancerzonej jest wyposażony w niezależne zawieszenie pneumatyczne. Samochód posiada w standardzie specjalistyczne opony do jazdy w trudnym terenie Goodyear Wrangler HP All Weather Tyre.

Land Rover Discovery 4 w wersji pancernej posiada pełną 3-letnią gwarancję (80 000 km) zarówno na samochód, jak i opancerzenie. Dodatkowo, firma zapewnia dedykowanego konsultanta ds. bezpieczeństwa, który ściśle współpracuje z klientem w procesie sprzedaży w celu doboru optymalnego wyposażenia pojazdu. W trakcie użytkowania samochodu pakiet wsparcia zawiera szkolenia kierowców i obsługę specjalistów.

Inne / Nick Dimbleby
Reklama