W trzy godziny podkarpacka policja zatrzymała ponad 80 pijanych kierowców. To efekt przeprowadzonej w akcji "Trzeźwy poranek" - powiedział rzecznik podkarpackiej policji podkom. Paweł Międlar. Jak zaznaczył to niechlubny rekord, jeśli chodzi o takie akcje na Podkarpaciu.

"Kontrole prowadziliśmy od godz. 5 do godz. 8 rano na terenie całego województwa. Skontrolowaliśmy ponad 2,6 tys. pojazdów; 82 kierujących było pod wpływem alkoholu. Wśród zatrzymanych było 66 kierowców pojazdów mechanicznych i 16 rowerzystów" - mówił Międlar.

Rekordzistą okazał się 28-letni Edward M., mieszkaniec Siennowa w powiecie przeworskim, który w wydychanym powietrzu miał ponad 3 promile alkoholu. Został zatrzymany o godz. 5.

Międlar ocenił wynik akcji, jako szokujący. "Zazwyczaj łapiemy kilkunastu czy kilkudziesięciu pijanych kierowców podczas trzeźwych poranków. Dzisiejszy rezultat jest rekordowy. Jak duża jest to skala niech świadczy fakt, że podczas całego weekendu policjanci z Podkarpacia zatrzymali 125 pijanych kierowców" - powiedział rzecznik.

Najwięcej pijanych kierowców policjanci zatrzymali w Rzeszowie - było ich 20.