Na koniec I półrocza 2010 r. ranking najpopularniejszych modeli na polskim rynku otwierają dwie przedstawicielki Skody: Octavia i Fabia - podsumowuje instytut Samar. Trzeci na liście jest Opel Astra - w ciągu pierwszych sześciu miesięcy na zakup tego modelu zdecydowało się o 89,0 proc. więcej klientów. Czwarte miejsce ma Ford Focus, przed Toyotą Yaris.

Na miejscach szóstym i siódmym doszło do zamiany między Fiatem Punto (awans) i Volkswagenem Golfem (spadek), podobnie zamieniły się miejscami Nissan Qashqai (awans) i Hyundai i30 (spadek), a dalej Volkswagen Passat (awans) i Renault Megane (spadek).

Najbardziej spektakularny awans należy do Opla Corsa, który miesiąc wcześniej zajmował 17. lokatę. Po jednym miejscu zyskały w podsumowaniu Opel Insignia i Kia Venga. W ciągu miesiąca zajmowane pozycje straciły VW Polo (-1 miejsce), Ford Mondeo (-1), Toyota Auris (-2) i Renault Clio (-1).

W czerwcu trójka najpopularniejszych aut to dwie Skody - Octavia i Fabia oraz Opel Astra. 

Rekordowy w czołówce rankingu wzrost sprzedaży skumulowanej należy ponownie do Nissana Qashqai’a (117,8 proc., miesiąc wcześniej był jeszcze większy +169,7 proc., a miesięcznej - do Opla Astry (134,3 proc., w maju +148,6 proc.) - podliczają analitycy instytutu Samar. Najwyżej sklasyfikowaną nowością na rynku jest Kia Venga, zajmująca 19. pozycję na rynku (w czerwcu uzyskała 17. rezultat).