W okolicy miejscowości Dynów (we wtorek, 3. sierpnia) zespół Skoda Castrol BP Rally Team zorganizował testy, tuż przed zbliżającym się Rajdem Rzeszowskim. Podczas jednego z ostatnich przejazdów, załoga zjechała z drogi, wpadła do rowu i rolowała kilka razy. Poważnemu uszkodzeniu uległ silnik Skody S2000. Po przewiezieniu kierowcy Skody, Leszka Kuzaja do szpitala na obserwację, okazało się, że doznał on obrażeń wewnętrznych.

Kuzaj w dalszym ciągu przebywa w szpitalu. Na razie wiadomo tylko tyle, że kierowca ma uszkodzony obojczyk oraz kręgosłup.

W Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski zespół Skody startuje od początku sezonu. Przebiegający przez kręte i techniczne, asfaltowe trasy Podkarpacia Rajd Rzeszowski będzie piątą eliminacją mistrzostw.

Członkowie załogi Skoda Castrol BP Rally Team przewidują, że kolejnym rajdem, w którym wezmą udział, będzie Rajd Warszawski, zaplanowany na 5 września.

Przypominamy, że Rajd Rzeszowski odbędzie się od czwartku do soboty, a bazą rajdu będzie miasteczko studenckie Politechniki Rzeszowskiej. W centrum miasta odbędzie się widowiskowy tzw. superoes, podczas którego kierowcy pokonają trzykrotnie pętlę prowadzącą ulicami Rzeszowa.