Inne
Reklama

Opel Astra Sports Tourer zadebiutuje w czasie salonu samochodowego w Paryżu (2-17 października), zamówienia w Polsce będzie można składać na przełomie 2010 i 2011 roku. Za ile? Cena nowej Astry Sports Tourer będzie wynosić około 65 000 złotych.

Bagażnik nowego kombi Opla mieści od 500 do 1550 litrów. Przy złożonych siedzeniach tylnych długość przestrzeni bagażowej zwiększona zostaje do 1835 mm, co wynosi o 28 mm więcej niż w obecnej wersji Astry kombi.

Default / www.weigl.biz

Nowością w segmencie pojazdów kompaktowych jest system siedzeń tylnych FlexFold, który pozwala na złożenie do przodu oparć siedzeń tylnych w stosunku 60/40 za jednym naciśnięciem przycisku umieszczonego w ścianach bocznych przestrzeni ładunkowej. Sprężyna zostaje elektrycznie zwolniona, co automatycznie uruchamia szybkie, zdalne składanie oparć. Klapa bagażnika Easy-Access otwiera się w górę po kliknięciu, a zamknąć ją można szybkim ruchem ręki.

Na pokładzie Astry kombi nowej generacji są ergonomiczne fotele przednie posiadające certyfikat niezależnej organizacji Aktion Gesunder Rűcken (AGR); adaptacyjne podwozie mechatroniczne FlexRide, adaptacyjne reflektory przednie AFL+ oraz przednia kamera Opel Eye rozpoznającą znaki drogowe i ostrzegającą kierowców o niezamierzonej zmianie pasa ruchu.

Na koniec ciekawostka - w niecały rok od debiutu pięciodrzwiowej Astry Hatchback Opel zebrał już 200 000 zamówień. Szaleństwo trwa…