Inne
Reklama

Konkurs Pebble Beach Concours d'Elegance w Kalifornii (www.pebblebeachconcours.net) jest uważany za jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń kalendarza motoryzacyjnego - odbywa się w słynnej 18. alei ekskluzywnego Beach Golf Links. W niedzielę 15 sierpnia wspaniałości dawnego świata na czterech kołach będą zachwycać swoimi wdziękami…

Organizatorzy tegorocznej edycji spodziewają się 200 najbardziej cenionych samochodów kolekcjonerskich. Auta te zmierzą się w walce o tytuł "Best in Show" - najlepszego samochodu w konkursie. Pod uwagę będzie brana doskonałość, oryginalność, jakość reprodukcji i stan techniczny.

Razem z licznymi prywatnymi Alfami Romeo, rozbłyśnie tam siedem Alf historycznych pochodzących z Muzeum Historycznego Alfy Romeo (Museo Storico Alfa Romeo) w Arese: od pierwszej Alfy 24 HP z roku 1910, aż do rewolucyjnego spidera Disco Volante z 1952. Swoje perły Włosi pokażą z okazji setnych urodzin - właśnie dlatego Alfa jest gościem honorowym tej prestiżowej imprezy.

Stworzona w roku 1910, ALFA 24 HP była pierwszym samochodem opatrzonym logo ALFA po utworzeniu firmy w Mediolanie 24 czerwca 1910.

Inne

Spider z roku 1952 Disco Volante jest bardzo ciekawym samochodem koncepcyjnym, który zawdzięcza swoją nazwę wyjątkowemu designowi. Ten prototyp jest nie tylko radością dla oczu, ale także perełką jeśli chodzi o osiągi i prowadzenie, dzięki lekkiemu nadwoziu i doskonałej proporcji masy do mocy.

Inne

Pośród innych legendarnych Alf Romeo w kalifornijskiej imprezie pojawi się też model RL Targa Florio, zwyciężczyni Targa Florio z roku 1923, jak również pierwszy samochód z rodziny Alfa Quadrifoglio Verde. Gran Premio Tipo A, pierwsza Alfa wyścigowa jednomiejscowa, zwyciężczyni Coppa Acerbo 1931; i jej następca Tipo B (P3), który był wersją rozwiniętą pod względem aerodynamiki, zwyciężczynię IV Internationales Avusrennen w 1934 ze średnią prędkością równą 206 km/h.

Wraz ze świętowaniem tegorocznego Pebble Beach Concours d'Elegance, "Alfetta" Gran Premio Tipo 158 z roku 1938 świętuje także swoją 60-tą rocznicę: pierwszego wyścigu Mistrzostw Świata Fomuły 1, w którym modele te uplasowały się na pierwszym, drugim i trzecim miejscu.

Inne

Inna legendą Alfa Romeo biorącą udział w tym wydarzeniu będzie 8C 2900 B Lungo. Skonstruowana w roku 1938, z nadwoziem Touring, to coupé koloru błękitnego wygrało Mille Miglia w roku 1947, zostając 11-tą i ostatnią Alfa Romeo, która wygrała słynny rajd Mille Miglia. Nazwa 'Lungo' (długi) odnosi się do długiego rozstawu osi modelu 8C.

Inne
Inne
Inne
Inne
Inne
Inne
Inne
Inne
Inne
Inne
Inne