Chodzi o Fiata Doblo czyli najlepszy Samochód Dostawczy Roku 2010 w Polsce. Włoski producent ogłosił właśnie, że z linii produkcyjnych w tureckiej fabryce Tofaş w Bursa zjechała milionowa sztuka tego auta - szczególny egzemplarz ma karoserię koloru "kawa turecka" ("caffè turco"). Doblo to samochód, którego 70 procent produkcji tureckiego zakładu wyeksportowano. Przez niemal 10 lat obecności "duży Fiat" został wprowadzony na rynki w 80 krajach.

"Od samego powstania model Doblo jest oferowany i oceniany jako samochód będące w stanie wyprzedzić ewoluujące potrzeby klientów i zaproponować im zawsze nowoczesną gamę zarówno, jeśli chodzi o technologię, jak i innowacje. Ostatnim przykładem jest Doblo Natural Power, wersja przyjazna środowisku wyposażona w silnik 1.4 16V T-jet o mocy 120 KM (benzyna i metan), stworzony przez Fiat Powertrain Technologies i zaprojektowany tak, aby gwarantować jak największą integrację dwóch systemów, jednego na benzynę, drugiego na metan (gaz naturalny CNG), nie zmniejszając przy tym objętości bagażnika, która wynosi 790 litrów i 3200 litrów przy złożonych siedzeniach." - powiedział dziennikowi.pl Bogusław Cieślar, szef biura prasowego Fiat Auto Poland.

"Nowy Doblo Natural Power oferuje doskonały kompromis pomiędzy osiągami, a zużyciem paliwa: jest samochodem zwinnym w ruchu ulicznym, ale jednocześnie okazuje się świetny na długich dystansach, a wszystko przy znacznym obniżeniu kosztów eksploatacji. Umożliwia także jazdę we wszystkich strefach miejskich, w których obowiązują blokady i ograniczenia w ruchu." - dodał Cieślar.