Firmy Mitsubishi Motors Corporation (MMC) i PSA Peugeot Citroën (PSA) poinformowały właśnie o rozpoczęciu badań nad programem opracowywania i dostarczania układów napędowych dla pojazdów elektrycznych, łącznie z analizą wielkości i pojemności akumulatorów i rentowności biznesu. Postanowienia tej nowej umowy w pierwszej kolejności obejmą lekkie samochody dostawcze. Nowe przedsięwzięcie ma rozszerzyć obecną współpracę w zakresie pojazdów elektrycznych.

Reklama

Koncerny MMC i PSA Peugeot Citroën już podpisały umowę dotyczącą opracowania i dostarczenia przez MMC dla PSA Peugeot Citroën pojazdów elektrycznych przeznaczonych na rynek europejski.

Dzięki tej umowie, firma MMC planuje rozpoczęcie w październiku 2010 roku produkcji europejskich modeli na bazie pojazdu elektrycznego nowej generacji o nazwie Mitsubishi i-MiEV dla koncernu PSA Peugeot Citroën.

Sprzedaż tych europejskich modeli - Peugeot iOn i Citroën C-ZERO - rozpocznie się pod koniec tego roku.

Europejska wersja Mitsubishi i-MIEV zadebiutuje podczas jesiennej wystawy w Paryżu a sprzedaż tego pojazdu na Starym Kontynencie ruszy w ostatnim kwartale 2010 roku.

Inne