Inne
Reklama

Mała stacja diagnostyczna - tak można nazwać Fiaty Ducato, które wyposażono w nowoczesny sprzęt pomagający policjantom kontrolować stan techniczny pojazdów. Wrocławska drogówka od kilkunastu dni korzysta z dwóch takich specjalistycznych furgonetek.

Te samochody są naszpikowane urządzeniami diagnostycznymi, czyli sprzętem, który pozwala funkcjonariuszom gruntownie sprawdzić stan techniczny kontrolowanych pojazdów.

Policjanci mają do dyspozycji: analizator spalin, dymomierz, przyrząd do pomiaru przepuszczalności światła w szybach pojazdów, miernik poziomu dźwięku pojazdów, wysokościomierz teleskopowy.

Inne

Dzięki specjalistycznym urządzeniom odczytującym każdego typu tachografy, policjanci mogą kontrolować również czy kierujący przestrzegają przepisów o czasie pracy kierowców.

W samochodach znajdują się też sprzęty, dzięki którym możliwa jest dokładna kontrola - np. lustro na wózku, specjalny kojec do obserwacji podwozia samochodu. W pojazdach znalazło się też miejsce na mini-biuro, które znajduje się w części środkowej furgonetki. Tu można dokumentować przebieg służby, weryfikować dokumenty. Samochody wyposażone są także w klimatyzację i dodatkowe zasilanie przeznaczone dla urządzeń diagnostycznych.

Jak przyznają policjanci, dzięki temu specjalistycznemu wyposażeniu będą mogli eliminować z dróg pojazdy niesprawne technicznie, trujące środowisko oraz takie, które przeraźliwie hałasują.