Nowa impreza to wyższy komfort, przebudowany układ jezdny i napędowy wspomagany najnowszymi systemami bezpieczeństwa. Samochód ochroni pasażerów pełnym opoduszkowaniem, w tym podwójnymi airbagami z przodu. Mało tego, pedały automatycznie cofną się przy zderzeniu.

Zaskoczeniem jest wprowadzenie wersji hatchback - ten samochód powstał z myślą o "spokojniejszych" kierowcach. Żądni emocji dalej będą cieszyć się modelem WRX, tradycyjnie jako sedan.

Co pod maską? Unikalne i ryczące boksery (cylindry położone są płasko naprzeciwko siebie) - pełne mocy i charakteru. Jednak największą nowością będzie bokser wysokoprężny. Pojawi się w 2009 roku. Impreza turbodiesel - brzmi dziwnie, ale ciekawie…

Specjaliści z Subaru obiecują, że mimo modyfikacji impreza nic nie straciła z mitycznego, wyczynowego zacięcia. Cóż, pierwsi przekonają się Amerykanie - auto zadebiutowało podczas salonu samochodowego w Nowym Jorku. Nam pozostaje uwierzyć na słowo i poczekać do europejskiej premiery na wrześniowym show we Frankfurcie.