Po rocznej nieobecności Citroen oficjalnie wraca do rajdów jako fabryczny zespół. Z tej okazji przygotował mocne uderzenie - mistrzowską xsarę WRC zastąpiło C4 WRC. W dwóch najnowszych rajdówkach zobaczymy mistrza świata Francuza Sebastiena Loeba i Hiszpana Daniela Sordo. Czy nowy samochód okaże się skuteczniejszy?

Przypomnijmy, że dwa tytuły mistrzowskie (2005 i 2006) Loeb wywalczył, jeżdżąc xsarą WRC. W minionym sezonie Loeb "wyjeździł mistrza" jako zawodnik prywatnego zespołu belgijskiego Kronos.

Ford na razie zmienił logo i przemalował swojego focusa RS WRC z sezonu 2006. Za jego kierownicą wystartują kierowcy z Finlandii - wicemistrz świata Marcus Groenholm i Mikko Hirvonen. Dopiero na przełomie marca i kwietnia zobaczymy ich w zmodernizowanym aucie.

Także Subaru planuje wystawić nową imprezę WRC dopiero na marcowy Rajd Meksyku. Do tego czasu, w trzech pierwszych eliminacjach (Monte Carlo, Szwecja i Norwegia) kierowcy teamu - Norweg Petter Solberg i Australijczyk Christopher Atkinson - będą walczyć na oesach zmodernizowanym modelem z sezonu 2006.

Tegoroczny Rajd Monte Carlo ruszył już 75 raz. Kierowcy mają do przejechania 15 odcinków specjalnych. Trasa eliminacji to blisko 1200 km. Emocji i adrenaliny nie zabraknie.