Najbardziej liczymy na naszych motocyklistów z ekipy Orlen Teamu - Jacek Czachor (kapitan, numer startowy 16) i Marek Dąbrowski (17). Obaj dosiadają austriackie KTM-y, maszyny oparte na modelu LC4 660 Rally. Motocykle ważą po 152 kg i są lżejsze o 6 kg od tych z zeszłego roku. Poza tym mają m.in. specjalne opony i zawieszenie. Na trzecim motocyklu marki KTM wystartuje Jarosław Cisak.

Załoga samochodowa - Krzysztof Hołowczyc i Jean-Marc Fortin - jadą nissanem navarą (329). To prawdziwe monstrum z 4-litrowym benzynowym V6 o mocy 290 KM.

DiverseExtremetvnturboTeam to sześciotonowy, ciężarowy mercedes unimog (536). W kabinie pojadą Grzegorz Baran i Rafał Marton.

Loctite Team składa się z dwóch tomcatów, czyli terenowych rajdówek zbudowanych na bazie land rovera. W jednym wystartują Robert i Ernest Góreccy (488), w drugim Albert Gryszczuk i Jarosław Kazberuk (489).

Miła ciekawostka - ich maszyny pojadą z logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na masce. Dodatkowo trzeci samochód land rover evo dakar zostanie zlicytowany na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bezdyskusyjnie piękny prezent, który przyłoży się do wsparcia tej wspaniałej akcji. Także Orlen Team przekazał pamiątki na aukcję - na cele orkiestry. W tym roku WOŚP kończy 15 lat i zagra na rzecz ratowania życia dzieci po wypadkach samochodowych.

Wśród zdecydowanych faworytów Dakaru wymienia się kierowców ekipy Repsol Mitsubishi Ralliart. W czterech pajero evolution ścigają się Luc Alphand (zwycięzca zeszłorocznej edycji), Nani Roma, Sthepane Peterhansel i Hiroshi Matsuoka.

Nie można pominąć teamu Volkswagena - w drugiej generacji race touaregów siedzą takie znakomitości, jak Carlos Sainz, Ari Vatanen, Mark Miller czy Giniel de Villiers.

Za kierownicą BMW X-RAID z pustynią i facetami zmierzy się zahartowana w boju Jutta Kleinschmidt. Triumfatorka Rajdu Dakar w 2001 roku (wtedy jechała mitsubishi) przesiadła się do bawarskiej rajdówki z VW.