Dzieci kwiaty już się cieszą. Kanadyjski projektant Alexandre Verdier pochwalił się niedawno niezwykłym camperem typu westfalia (wysuwana z dachu tuba sypialna). Przypomina sympatycznego volkswagena "ogórka" - motoryzacyjny symbol wolnej miłości…

Jednak wspólne cechy kończą się na kształcie, reszta to ekologiczna technologia z wysokiej półki. Niezwykłym rozwiązaniem jest "sun tracker", czyli sprytny układ baterii słonecznych wstawiony na dachu.

Mała elektrownia daje zbawienną elektryczność w czasie biwaku. Komputer pokładowy do spółki z GPS automatycznie obliczają najlepsze wychylenie tarczy słonecznej, tak by jak najlepiej wykorzystać każdy promyk i podążać za uciekającym słońcem. Poza tym zawsze można skorzystać z akumulatorów.

Rozbijanie biwaku nie trwa zbyt długo. Wciskamy guzik, a pneumatyczne zawieszenie opuszcza samochód na ziemię. W środku są wygodne łóżka, w tym jedno na pięterku. Zawsze kiedy pada, wystarczy włączyć internet i koniec z nudą…

Obrotowy piecyk z praktycznym blatem roboczym pozwoli przyrządzić niejedną specjalność szefa kuchni. Nie ma znaczenia czy chcemy gotować "w domu", czy "na tarasie"… Zapraszamy na gorącą ogórkową!