Inne
Reklama

17 lipca podczas N-GINE Renault F1 Team Show, bolid Renault F1 Team poprowadzi na Torze Poznań jedyny Polak w Formule 1 - Robert Kubica. Wtedy właśłnie poznański obiekt wyścigowy zamieni się na jeden dzień w miasteczko sportów motorowych.

"Jazda bolidem Formuły 1 po torze w Polsce to spełnienie jednego z moich marzeń. Nie ma Grand Prix w Polsce, ale to co wydarzy się w Poznaniu, będzie tak bliskie tym wrażeniom jak jest to możliwe. Cieszę się na spotkanie z fanami. Będzie to okazja, żeby zobaczyć samochód F1 z bliska, a ja postaram się pokazać wszystkim, jak niezwykłe są te maszyny" - mówi Robert Kubica.

Bolid Formuły 1 będzie jeździł po torze o długości ponad 4000 m, to więcej niż wynosi np. długość toru ulicznego w Monte Carlo. "Świat Formuły 1 z bliska i spotkanie z jednym z najlepszych kierowców F1. Nie ma chyba nic bardziej ekscytującego dla fanów tego sportu” - dodaje Agata Szczech z Renault Polska.

W programie przewidziano między innymi: przejazd bolidu Renault F1 Team, przejazd bolidu Formuły Renault 2.0, przejazd Megane Trophy, prezentacje sportowych modeli Renault oraz pit stop, czyli zmiana opon na czas, a także symulatory F1, konkursy i wiele innych atrakcji. Miasteczko F1 zajmie powierzchnię prawie 50 tys. m². Wstęp wolny od godziny 9.00 do 18.00.