Chevrolet wspólnie z OnStar i najważniejszymi amerykańskimi służbami ratowniczymi ogłosili rozpoczęcie pierwszego programu szkoleniowego w zakresie pojazdów elektrycznych finansowanego przez producentów samochodów.

Reklama

"Uważamy, że program szkoleniowy pomoże ratownikom zrozumieć zasady działania pojazdów elektrycznych w razie zderzenia samochodów lub innego wypadku" - powiedział Carmen Benavides, dyrektor Chevroleta ds. bezpieczeństwa. "Zespół oddelegowany przez Chevroleta i OnStar wraz ze służbami ratowniczymi przejmują organizację szkoleń, podczas gdy my zajmujemy się wprowadzaniem samochodów elektrycznych i innych zaawansowanych technologii na drogi."

Inne

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Chevrolet współpracował z przedstawicielami służb ratowniczych z amerykańskich organizacji bezpieczeństwa w ramach opracowywania materiałów szkoleniowych dla straży pożarnej, policji i ośrodków ratownictwa w całych Stanach Zjednoczonych.Tak straż ratuje ludzi z elektrycznego auta - czytaj dalej>>>

Szkolenie obejmuje animacje i ilustracje Chevroleta Volta przedstawiające między innymi umiejscowienie stali o wysokiej wytrzymałości, miejsca cięcia w celu wydobycia rannych, oznaczenia dla służb ratowniczych, automatyczne i ręczne wyłączanie obwodów elektrycznych, itd.

Pierwsze sesje szkoleniowe odbędą się w czerwcu podczas konferencji na temat ratownictwa pożarowego w Chicago, Houston i Indianapolis. Chevrolet zorganizuje szkolenia służb ratowniczych w drugiej połowie roku na rynkach sprzedaży detalicznej Volta, w tym w San Francisco, Los Angeles, Detroit i Waszyngtonie. Z myślą o wszystkich, którzy nie będą mogli uczestniczyć w szkoleniu, organizatorzy zamieszczą materiały w internecie.

Inne

Funkcje bezpieczeństwa Chevroleta Volta to między innymi system ABS, układ stabilizacji toru jazdy Stabilitrak oraz system kontroli trakcji. Inne funkcje pozwalające uniknąć zderzenia? Na liście są np. światła do jazdy dziennej oraz zestaw głośnomówiący działający poprzez OnStar i Bluetooth. W razie zderzenia Volt redukuje prawdopodobieństwo odniesienia obrażeń dzięki klatce bezpieczeństwa, czujnikom, strefom zgniotu, ośmiu poduszkom powietrznym w wyposażeniu standardowym oraz pasom bezpieczeństwa.Tak straż ratuje ludzi z elektrycznego auta - czytaj dalej>>>

Samochody Chevrolet Volt w Stanach Zjednoczonych będą wyposażone w dodatkową funkcję firmy OnStar, która w przypadku niektórych rodzajów kolizji wykorzysta wbudowane czujniki i automatycznie zawiadomi pracownika OnStar oraz natychmiast połączy go z samochodem. Pracownik ten będzie wtedy mógł zawiadomić odpowiednie służby ratownicze o miejscu wypadku.

W czasie prac nad Chevroletem Voltem wykonano jak dotąd ponad 50 testów zderzeniowych przy różnych prędkościach i obejmowały one zderzenia z przodu, z boku, z tyłu oraz dachowanie. W konstrukcji nadwozia w znacznym stopniu wykorzystano stal o wysokiej wytrzymałości, aby osiągnąć wiodące w segmencie wyniki bezpieczeństwa.

Inne

Chevrolet Volt zadebiutuje na rynkach Europy w 2012 roku, a jego produkcja dla Starego Kontynentu rozpocznie się w setną rocznicę istnienia firmy Chevrolet przypadającą w 2011 roku.