W klasyfikacji generalnej rajdu po rozegraniu siedmiu odcinków specjalnych drugi jest Fin Jari-Matti Latvala (Ford Focus WRC) ze stratą 8,9 s do Hirvonena, trzeci Hiszpan Dani Sordo (Citroen C4 WRC) traci do lidera 37 sekund.

>>>Rajd Polski - Loeb wypadł, Hirvonen liderem

Sébastien Loeb pojawi się na sobotnich odcinkach specjalnych w ramach systemu SupeRally. Przypominamy, że na 4 odcinku specjalnym, Paprotki, pięciokrotny mistrz świata uderzył w leżący na trasie pień drzewa, urwał prawe przednie koło i wycofał się z rywalizacji na piątkowych odcinkach specjalnych.Reklama

Citroen C4 WRC załogi Loeb/Elena wrócił do parku serwisowego w Mikołajach na lawecie. Po dokładnych oględzinach okazało się, że auto nie jest poważnie uszkodzone i nic nie stoi na przeszkodzie, aby liderzy klasyfikacji mistrzostw świata powrócili do walki w 66. Rajdzie Polski.

W JWRC prowadzi Holender Kevin Abbring (Renault Clio RS). Kościuszko traci do niego 27 sekund a wyprzedza o 7,1 s Czecha Martina Prokopa.

Mikko Hirvonen: - Było fantastycznie i naprawdę mi się podobało. Nawet w drugim przejeździe odcinki nie były takie złe. Mamy dużą frajdę.

Dani Sordo: - Próbowałem jechać szybciej, ale droga jest w naprawdę złym stanie. Jutro spróbuję zaatakować, choć najważniejsze to uniknąć błędów.

Jari-Matti Latvala: - To był dobry dzień. Nie mieliśmy żadnych problemów i jestem bardzo zadowolony. Mikko był niewiarygodnie szybki na poprzednim odcinku. On ciśnie bardzo mocno i jutro musimy się za nim utrzymać.

Henning Solberg: - Nadal nie jestem zadowolony, bo mój samochód nie pracuje tak, jak bym chciał. Cisnę absolutnie wszędzie, ale myślę już o Finlandii.

Petter Solberg: - Próbuję wszystkiego i jestem zadowolony z przebiegu dnia. Odcinki są naprawdę dobre, jest dużo kibiców. To był udany dzień.

Matthew Wilson: - Ostatni odcinek nie był dla nas zbyt dobry. Dzień był pełen pułapek, mega, mega szybka trasa. Ogólnie jestem zadowolony.

Sebastien Ogier: - Przegraliśmy oes z Henningiem, ale to nadal dobry czas. Ukończyliśmy pierwszy dzień - do mety jeszcze daleko. Wyczucie samochodu nie jest perfekcyjne.

Conrad Rautenbach: - Nie wiem dokładnie, gdzie uszkodziliśmy samochód - być może na jednej z szykan. Nie jest dobrze...

Mads Østberg: - Silnik znowu się przegrzewa. Zbieramy wszystko na zderzak.

Krzysztof Hołowczyc: - Samochód jest cały, wszystko gra - tylko jeden facet jest trochę za wolny na ten samochód. Ale Focus jest fantastyczny, przyjechało dużo kibiców. Podoba mi się.

Michał Kościuszko: - Boli mnie ręka i teraz nie jest dobrze. Ważne, że utrzymujemy za sobą Prokopa.

Martin Prokop: - Toczymy wielką walkę z Michałem. Czasy na odcinkach są bardzo zbliżone. Ciśniemy, ale nie na maksa.

Kevin Abbring: - Naprawdę się tego nie spodziewałem. Nie wiem, czemu czasy są takie dobre. Mamy dobry opis i utrzymujemy tempo. Jutro będą głębokie koleiny i musimy zachować dużą ostrożność.