Brabus to największy niezależny tuner samochodowy. Niemiecka firma słynąca z uszlachetniania mercedesów. Każdy kolejny projekt jest wyjątkowy…

Reklama

Nowa wersja benzynowa klasy C to Brabus 4.0. Silnik produkuje aż 332 KM i 420 niutonometrów. To wystarczy, by tylnonapędowe kombi rozpędzić do 275 km/h. Sprint do "setki" trwa 5.9 sekundy.

Brabus PowerXtra to kilka specjalnych zestawów wzmacniających dla turbodiesli. Wystarczy wpiąć jeden z nich w obwody silnika, a mocy i niutonometrów nie zabraknie.

Topowy model wysokoprężny to Brabus C320 CDI/272 KM i 590 Nm - to oznacza, że w porównaniu do seryjnego silnika magiczne pudełko dodało 48 KM i 80 Nm. Podrasowany turbodiesel pędzi do 100 km/h w niecałe 7 sekund. Prędkość maksymalna - 250 km/h.

Poza lepszymi osiągami zmienił się też wygląd zewnętrzny. Nowy garnitur to specjalne spoilery, nawet 19-calowe alufelgi plus podświetlane progi.

Wnętrze - sportowa kierownica w ręku, aluminiowe pedały pod nogą, a przed oczami prędkościomierz wyskalowany aż do 300 km/h. Wszystko oprawione w delikatną skórę, alcantarę, drewno i włókna węglowe.

Po co tyle zamieszania? Brabus przygotował się do największego święta tuningowego, czyli Essen Motor Show. Początek imprezy już 30 listopada…