Reventon to lambo, jakiego jeszcze nie widział świat. Przy projekcie i konstruowaniu inspiracją dla Centro Stile Lamborghini był… F22 Raptor. Właśnie tak - myśliwiec wykonany w technologii stealth, czyli niewidzialnej dla radarów.

Włoskie połączenie blachy i karbonu kosztuje przynajmniej 1 000 000 euro bez podatków. Dosłownie jeden milion euro, a ograniczona seria 20 sztuk sprzedała się od ręki. Żadna z nich nie jest odporna na policyjny radar...

Revenona zbudowano na bazie murciélago LP640. Jednak konstruktorzy nie poszli na łatwiznę, z dawcy zostały jedynie lusterka, reszta jest z zupełnie innej bajki. Wszystko ma w nim praktyczne zastosowanie - ogromne wloty powierza z przodu, przed tylnymi kołami i z tyłu nie są zabawkami na postrach. Pilnują aerodynamiki i docisku auta do drogi.

Wnętrze wyścieła skóra zwierząt, ale nie hodowlanych, tylko… dzikich. Instrumenty pokładowe przypominają te z lotnictwa bojowego. Jednak największą atrakcją, absolutnym clou kabiny, jest wskaźnik, który pokazuje kierunek i siłę przyspieszania.

Osiągi? Nowe hamulce, zmieniony wydech i układ chłodzenia. Silnik 6,5 l pochodzi z LP640. Jednak jest mocniejszy o 10 KM, dzięki czemu 12-cylindrowiec oddaje 650 KM na cztery koła. "Setka" pokazuje się na wskaźniku już po 3,4 s! Według zapewnień firmy, prędkość maksymalna to 340 km/h. Piekielnie szybko!

Jednak nie na tyle, by pokonać myśliwiec panavia tornado. Pojedynek odbył się w bazie lotniczej Ghedi we Włoszech. W pierwszej części wyścigu samochód zdobył przewagę - zostawił odrzutowiec za sobą. Niedługo - wystarczyło kilka sekund. Kiedy tylko samolot oderwał się od ziemi, gwałtownie przyspieszył i z hukiem przeleciał obok pędzącego lambo. Znacznie szybciej niż 340 km/h…