Inne
Reklama

Samochód zadebiutuje 1 kwietnia podczas salonu samochodowego w Nowym Jorku a w sprzedaży w Europie nowy Magentis pojawi się wiosną przyszłego roku.

"Magentis kolejnej generacji ma prawdziwą moc zaskakiwania. Pokazujemy samochód, jakiego nikt się po Kia nie spodziewa i o to nam właśnie chodziło.” - powiedział Peter Schreyer, naczelny projektant-stylista Kia Motors.Nowy Magenits przypomina coupe - jest dłuższy i bardziej przysadzisty w porównaniu do poprzednika. Wszystkiemu winien chromowany łuk biegnący od słupka A do C - patrząc na uato ma się wrażenie, że kabina jest przesunięta ku tyłowi. Spadzisty zarys dachu, wyrazista linia podokienna obniżonej kabiny plus wydłużony rozstaw osi w połączeniu z szerokimi nadkolami tworzą bryłę, której nie sposób odmówić muskulatury. Kropką nad „i” jest znany już dobrze grill w kształcie "tygrysiego nosa" wciśnięty pomiędzy kloszami reflektorów.

Kabina ma być bardzo przejrzysta, niezwykle bezpieczna i ociekająca luksusem. "Najnowszy Magentis reprezentuje zdecydowanie nowy kierunek designu marki Kia." - mówi Peter Schreyer - "Mamy przed sobą samochód globalny ze świeżym powiewem indywidualności."