Inne
Reklama

Kiedy na drodze? Już w marcu podczas 80. międzynarodowego salonu samochodowego w Genewie Chevrolet pokaże na co go stać. "Po modelu cruze wprowadzonym w 2009 roku, i sparku który zadebiutował w 2010 roku, rok 2011 rozkwitnie pięcioma nowymi modelami Chevroleta w Europie” - powiedział Wayne Brannon, prezes i dyrektor zarządzający Chevrolet Europe.

>>>Orlando - Chevrolet dla siedmiu osób...

Inne
Inne / GM

W 2011 roku Chevrolet wprowadzi całkowicie nowego vana, opartego na prototypowym orlando, także legendarne camaro pojawi się w Europie od razu jako coupe i kabrio. Polska? Decyzja o pojawieniu się camaro nad Wisłą zależy od dwóch rzeczy - istotnej, czyli atmosfery, jaką wzbudzi w Europie, i mało ważnej - ceny. Takiego auta nie kupuje się jak zwykłego sportowego wózka, tu grają emocje - albo się je kocha, albo nienawidzi...

Zresztą popatrzcie na zdjęcia i film… Zawadiacki, nadęty i pewny siebie. Autorów inspirowała historia - camaro indianapolis 500 pace car z 1969 roku. Przyznają również, że szukali w lotnictwie wojskowym - myśliwiec YF-22. Efekt? Między wulgarnymi błotnikami wisi kabina w stylu retro, która przypomina kopułę pilota. Całość zdaje się mruczeć - mam tylny napęd i V8 z przodu, chcesz mnie? Choćby dlatego grzechem będzie odmówić.

Jak działa owoc grzechu według Chevroleta? GM twierdzi, że nowe camaro to samochód, który aż prosi się, by nim jeździć. Nic dziwnego - pod maską topowego modelu SS siedzi motor 6,2 V8 o mocy 420 KM (553 Nm). Podobno jego dźwięk na wolnych obrotach jest surowy jak "Camele bez filtra", a po kopnięciu przepustnicy zmienia się w ostry heavy metal!Mało tego, ośmiocylindrówka ma system Active Fuel Menagement - przy spokojnym traktowaniu gazu układ odłącza 4 cylindry i obniża zużycie benzyny. Uboższy napęd to 3.6 V6/304 KM (366 Nm). Tyle camaro...

>>>Spark - najtańszy chevrolet zamiast toyoty

Gwiazdą Chevroleta w czasie salonu w Genewie będzie także prototypowy aveo RS, który po światowej premierze na początku roku w Detroit zadebiutuje na Starym Kontynencie. RS jest zwiastunem nowej generacji aveo - ładniejszej, dłuższej, szerszej i bardziej przestronnej od obecnego wcielenia. Przypominamy, że sercem konceptu Chevroleta jest turbobenzynowy silnik 1.4/138 KM.

>>>Aveo RS - oto następca chevroleta z Polski!

"Koncepcja aveo RS wyraźnie wskazuje na to, iż jesteśmy gotowi na uczynienie dużego kroku naprzód w segmencie małych samochodów. Planowany w Europie na rok 2011 nowy aveo będzie całkowicie zgodny z naszymi nowymi propozycjami w segmencie pojazdów kompaktowych i mini - przykuwającymi uwagę modelami cruze i spark." - powiedział Wayne Brannon prezes i dyrektor zarządzający Chevrolet Europe.

Nic tylko skakać z radości :)