Do zatrzymania doszło po północy podczas nocnego patrolu na ulicy Ludowej w Częstochowie.
Pijana mama i babcia
Policjanci drogówki zatrzymali do kontroli osobowe renault. Samochodem kierowała 33-letnia mieszkanka powiatu bełchatowskiego. W aucie przewoziła dwoje swoich dzieci w wieku 3 i 8 lat oraz swoją matkę.
Okazało się, że kobieta ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zgodnie z nowymi przepisami jej samochód został zabezpieczony przez mundurowych i odholowany na parking.
Co więcej, 69-letnia babcia, która siedziała na miejscu pasażera, nie mogła przejąć opieki nad dziećmi. Ona również była pijana. Badanie wykazało ponad 1 promil.
Zarzuty dla 33-latki
Ostatecznie dzieci zostały przekazane pod opiekę rodzinie. 33-latka odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz narażenie nieletnich na niebezpieczeństwo.
O całej sytuacji powiadomiony zostanie także sąd rodzinny.
Dziennikarz, redaktor i korektor z wieloletnim doświadczeniem. Przez lata publikował teksty, głównie kulturalne, w rozmaitych mediach, takich jak Gazeta Wyborcza, Wprost, Wirtualna Polska. W Dziennik.pl od 2017 roku, obecnie jako wydawca i redaktor newsroomu.