Motywem przewodnim wystawy było 100-lecie Quadrifoglio – doskonale znanego symbolu, którym Alfa Romeo oznacza swoje topowe, najbardziej sportowe modele. Symbol czterolistnej zielonej koniczyny po raz pierwszy pojawił się w 1923 r. na modelu RL "Corsa", który wygrał 14 edycję wyścigu Targa Florio, wówczas najbardziej prestiżowego wyścigu samochodowego na świecie.

Reklama

Dziś symbol Quadrifoglio znajdziemy na nadwoziach sportowych wersji Giulii i Stelvio, których premiera w najnowszej odsłonie odbędzie się już wkrótce. Wiele koniczyn błyszczało też na różnych modelach Giulietty, Giulii i Stelvio z ostatnich lat.

Alfa Romeo na zlocie Forza Italia: SZ z tytułem najładniejszego auta

Najstarszym samochodem uczestniczącym w zlocie była zabytkowa Giulietta Spider z 1958 r. Z kolei Autem Zlotu okrzyknięto przepięknie utrzymaną Alfę Romeo SZ z 1991 r., która w walce o zwycięstwo pokonała licznie zgromadzone Maserati, Lamborghini i Ferrari. Wiele osób zaciekawiły też przygotowane przez organizatora prelekcje – o turystyce na półwyspie Apenińskim, o zakupie domu nad Gardą zamiast... kawalerki na Białołęce, o sposobie na zbudowanie od podstaw teamu rajdowego czy porady na temat renowacji i tuningu gaźników w klasycznych modelach Alfa Romeo.

Reklama
Alfa Romeo SZ / Materiały prasowe
Alfa Romeo SZ / Materiały prasowe

Alfa Romeo: bogate wyposażenie nowych modeli

Nie mniej emocji budziły te najmłodsze auta zaprezentowane przez markę Alfa Romeo: były to Giulia i Stelvio po lifcie oraz pierwsza hybryda marki – Tonale PHEV. Wystawione na Forza Italia 2023 auta zachwycały niczym ruchome dzieła sztuki, kusząc nie tylko designem, ale też obietnicą wyjątkowych wrażeń z jazdy. Wszystkie trzy obecnie oferowane modele Alfy Romeo są wyposażone m.in. w: adaptacyjne przednie światła Full LED Matrix, w pełni cyfrowy zestaw zegarów z ekranem TFT o przekątnej 12,3 cala i w platformę "Alfa Connect Services". Każdy model oferuje też zaawansowaną technologię NFT (Non-Fungible-Token) śledzącą cykl życia pojazdu.

Alfa Romeo Giulia po lifcie / Materiały prasowe
Alfa Romeo Tonale PHEV / Materiały prasowe

Tonale w wersji PHEV (hybryda plug-in) to pierwszy zelektryfikowany model marki i zarazem najmocniejsza oraz jednocześnie najoszczędniejsza wersja kompaktowego SUV-a. Jego napęd dostarcza łączną moc 280 KM, a dzięki układowi AWD (Q4) Tonale PHEV oferuje dobrą przyczepność i wysokie bezpieczeństwo. Auto jest dostępne w czterech wersjach wyposażenia i, podobnie jak każda nowa Alfa Romeo, objęte pięcioletnią gwarancją z limitem do 200 tys. km.

Zlot Forza Italia 2023 / Materiały prasowe
Zlot Forza Italia 2023 / Materiały prasowe
Zlot Forza Italia 2023 / Materiały prasowe
Zlot Forza Italia 2023 / Materiały prasowe
Zlot Forza Italia 2023 / Materiały prasowe