Czynności w sprawie pobicia kierowcy autobusu MPK oraz zniszczenia mienia, którego dokonał ten sam sprawca prowadzą funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki - poinformowała st. asp. Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Reklama

Do pobicia kierowcy MPK doszło 20 kwietnia ok. godz. 2 w nocy na przystanku autobusowym przy ul. Petrusewicza. - Sprawca ponadto dokonał zniszczenia autobusu powodując straty nie mniejsze niż 10 tys. złotych – przekazała Freus.

Pobił kierowcę MPK, tak wygląda i szuka go policja

W piątek policjanci opublikowali wizerunek mężczyzny, którego zarejestrowała kamera monitoringu. W przypadku rozpoznania osoby na zdjęciu lub monitoringu, funkcjonariusze proszą o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KP Wrocław-Krzyki pod numerem tel. 47 87 114 56 lub z dyżurnym tej jednostki 47 87 116 00 do 03. Policja gwarantuje anonimowość.

Poszukiwany przez policje za pobicie kierowcy MPK / Policja
Reklama

Pobił kierowcę łańcuchem

O zdarzeniu informowało już wcześniej wrocławskie MPK. Jak przekazał przewoźnik, ok. godz. 2 w nocy agresywny pasażer stłukł szybę w autobusie, po czym zaatakował kierowcę. Przy podjętej próbie rozmowy kierowca miał zostać kilkukrotnie zaatakowany przez mężczyznę metalowym łańcuchem, w wyniku czego z licznymi obrażeniami trafił do szpitala.

Kierowcy MPK szkolą się z samoobrony

Z uwagi na coraz częstsze ataki ze strony pasażerów, w kwietniu wrocławskie MPK rozpoczęło szkolenia z samoobrony dla swoich pracowników. Tylko od początku roku na terenie Wrocławia doszło do czternastu ataków werbalnych oraz fizycznych na kierowców i motorniczych lokalnego przewoźnika.