Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów informuje, że w samochodach Suzuki Across, wyprodukowanych w Japonii, mogą wystąpić wahania napięcia w układzie ładowania akumulatora litowo-jonowego, co może spowodować zaświecenie kontrolki ostrzegawczej na zestawie wskaźników, a układ ładowania może przestać działać.

Reklama
Suzuki ACROSS / Suzuki

W związku z tym właściciele tych aut zostaną listownie poinformowani przez centralę firmy o konieczności stawienia się w serwisie w celu modyfikacji oprogramowania tej hybrydy plug-in. W Polsce akcja dotyczy 49 Acrossów.

Inny problem zgłoszono z kolei w motocyklach Suzuki GSX1300RM2 „Hayabusa”, wyprodukowanych w Japonii. Może w nich wystąpić niewłaściwy przepływ płynu hamulcowego oraz zaburzenie jego ciśnienia roboczego w układzie hamulcowym, co może objawiać się nadmiernym luzem dźwigni hamulca przedniego i prowadzić do wydłużenia drogi hamowania. Właściciele tego modelu zostaną poproszeni o stawienie się w autoryzowanym serwisie w celu wymiany korpusu pompy hamulcowej hamulca przedniego wraz z jego elementami wewnętrznymi. Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 77 „Hayabus".

Suzuki Hayabusa / Suzuki

Informacji związanych z kampanią udziela Dział Serwisu Suzuki Motor Poland Sp. z o.o. (adres: ul. Połczyńska 10, 01-378 Warszawa; tel.: 22 32 94 137).