Akt oskarżenia przeciwko Jerzemu S. za prowadzenie w stanie nietrzeźwości wpłynął do Sądu Rejonowego dla Krakowa-Krowodrzy - dowiedział się PAP w biurze prasowym Sądu Okręgowego w Krakowie.

O skierowaniu przez prokuraturę do sądu aktu oskarżenia przeciwko znanemu aktorowi Jerzemu S. poinformował w środę portal RMF24. 29 listopada aktor usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Po przedstawieniu zarzutów w Prokuraturze Rejonowej Kraków-Krowodrza Jerzy S. został przesłuchany w charakterze podejrzanego i złożył wyjaśnienia.

Jerzy Stuhr przyznał się do prowadzenia auta po alkoholu

Reklama

- Przede wszystkim przyznał się do tego, że prowadził pojazd, będąc pod wpływem alkoholu. Wynikało to z faktu, że był wcześniej umówiony z pewną osobą, która przypomniała mu o tym spotkaniu nagle, on zapomniał o tym spotkaniu, w związku z tym czując się dobrze po kilku godzinach od spożycia alkoholu, wsiadł do samochodu i jechał na to spotkanie - przekazał wówczas podczas konferencji prasowej rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Janusz Hnatko.

Reklama

Za prowadzenie w stanie nietrzeźwości Jerzemu S. grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch. Policja osobno zbada sprawę kolizji z motocyklistą.

Reklama

Jerzy Stuhr i kara za prowadzenie w stanie nietrzeźwości

Mężczyzna w połowie października potrącił na al. Mickiewicza w Krakowie 44-letniego motocyklistę. Jechał dalej, bo - jak tłumaczył potem na miejscu policji - nie zauważył kolizji. Kiedy został zatrzymany, badanie wykazało, że ma 0,7 promila alkoholu w organizmie.