Jak poinformował PAP rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Żurominie mł. asp. Tomasz Łopiński, na czas podnoszenia ciężarówki policjanci wprowadzili objazd lokalnymi drogami. Utrudnienia mogą potrwać ok. 1,5 godziny.

Reklama

Utrata panowania nad pojazdem

Do zdarzenia doszło we wtorek po godz. 9 w Bieżuniu na ulicy Zamkowej podczas wymijania się ciężarówki z osobówką. Na łuku drogi samochód ciężarowy zjechał na pobocze, kierowca stracił panowanie nad pojazdem i ciężarówka przewróciła się – zrelacjonował rzecznik. Dodał, że pojazdem podróżowały dwie osoby, które nie odniosły żadnych obrażeń. Kierowca ciężarówki był trzeźwy.

Wyprowadzeniem świń z przewróconej naczepy zajmowali się strażacy z PSP w Żurominie oraz strażacy ochotnicy. Na miejscu były obecne służby weterynaryjne. Część zwierząt rozbiegła się po łące, ale udało się je wyłapać. Wszystkie trafiły do podstawianego pojazdu zastępczego – przekazał policjant.

Reklama

Utrudnienia na drodze

Po godz. 14 na miejsce zdarzenia przyjechały dwa dźwigi, które będą podnosić na koła pojazd wraz z naczepą. W tym czasie droga będzie zablokowana, a samochody będą kierowane na objazd innymi lokalnymi drogami.

Autorka: Ilona Pecka