Reklama

Do wypadku doszło przed godz. 17 w miejscowości Ogorzelec w powiecie kamiennogórskim na trasie DW 367. Jak dowiedziała się PAP, autokar, którym podróżowało 26 osób jechał z Krzeszowa do Karpacza. Na wysokości miejscowości Ogorzelec zjechał z drogi, uderzył w przydrożne drzewo, a na jego tył najechał pojazd osobowy - poinformowała PAP rzeczniczka komendanta powiatowego policji w Kamiennej Górze sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Kierowca był trzeźwy

Trzepak-Balicka potwierdziła, że autobusem podróżowało 26 osób. 14 z nich - jak powiedziała - zostało poszkodowanych. Dwie osoby, które miały najcięższe obrażenia zostały przetransportowane śmigłowcem Lotniczego pogotowia Ratunkowego do dalszych placówek medycznych. Natomiast sześć osób, które wymagały hospitalizacji lub ustalenia obrażeń zostało przewiezionych przez karetki pogotowia, a także funkcjonariuszy policji, którzy byli na miejscu, do szpitala w Kamiennej Górze - powiedziała rzeczniczka. Dodała, że kierowca autobusu był trzeźwy.

Reklama

Wskutek zdarzenia trasa DW 367 jest zablokowana w obu kierunkach. Jak podaje policja, utrudnienia mogą występować tam jeszcze przez kilka godzin. "Na miejscu będą wykonywane czynności dochodzeniowo-śledcze przez biegłego z zakresu wypadków drogowych, funkcjonariuszy ruchu drogowego, a także technika kryminalistyki. Wyznaczono objazd przez Miszkowice i Jarkowice" - powiedziała Trzepak-Balicka.