Toyota GR Yaris, GR Supra czy inne modele japońskiej marki spod znaku GR i GRMN oraz sześć rund na wymagających torach wyścigowych – tak w pigułce zapowiada się Toyota GR Cup, czyli nowa seria w kalendarzu imprez motorsportowych.

Reklama

Po raz pierwszy w Polsce fani sportowych aut Toyoty z serii GRMN i GR będą mogli spotkać się na torze i ścigać w specjalnie przygotowanym dla nich cyklu imprez.

Toyota GR Cup to jazda na torze dla każdego

W serii może wziąć udział każdy użytkownik samochodów marki Toyota, w szczególności z serii GRMN i GR. Uczestnicy będą podzieleni na trzy klasy:

Reklama
  • Klasa GR Yaris Cup – dla kultowego modelu Toyota GR Yaris,
  • Klasa GR Open Cup – dla wszystkich aut Toyota z serii GRMN i GR,
  • Klasa Race & Fun – pozostałe samochody marki Toyota (Corolla, Yaris czy C-HR).

– GR Cup to propozycja dla fanów i użytkowników sportowych aut Toyoty, którzy chcą w bezpiecznych warunkach sprawdzić się w sportowej rywalizacji – powiedział Mateusz Malinowski, product manager odpowiedzialny za markę Toyota Gazoo Racing w Polsce. – Wybór torów nie jest przypadkowy. To są wymagające obiekty, a rywalizacja na nich na pewno sprawi zawodnikom wiele satysfakcji – podkreślił.

Toyota GR Cup jest formą treningów oraz szkoleń z zakresu doskonalenia techniki jazdy w warunkach sportowych. Co ważne bezpiecznych, bo na przystosowanych do tego obiektach i terenach.

Toyota GR Yaris / dziennik.pl
Toyota GR Yaris / dziennik.pl

Toyota GR Cup, czyli kalendarz 2022

Toyota GR Cup 2022 oto sezon zaplanowany na sześć rund, w tym jedną przewidziano na torze zagranicznym. Ruszyły już zapisy na 1. rundę, która odbędzie się 30 kwietnia na Torze Poznań podczas RACE DAY.

1. runda - 30 kwietnia - Tor Poznań,
2. runda - 4 czerwca - Autodrom Jastrząb,
3. runda - 10 września - Tor Kielce,
4. runda - 15 października - Autodrom Jastrząb,
5. runda - 22 października - Slovakia Ring,
6. runda - 6 listopada - Silesia Ring.
Poszczególne rundy Toyota GR Cup będą rozgrywane wspólnie z innymi imprezami wyścigowymi, co dodatkowo uatrakcyjni konfrontację i pozwoli uczestnikom sprawdzić się w rywalizacji z wieloma doświadczonymi kierowcami.

Więcej informacji na temat serii można znaleźć na: www.grcup.pl

Toyota GR Supra / Toyota / Jayson Fong - www.jaysonfong.com
Toyota GR86 / Tomasz Sewastianowicz
Toyota GR86 / Tomasz Sewastianowicz