Izabella Łukomska-Pyżalska, była modelka "Playboya" i szefowa Warty Poznań, została okradziona tydzień temu. Złodzieje wynieśli z domu kluczyki i dokumenty do dwóch luksusowych aut. Ich łupem padło Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid z 2020 r. i Mercedes-AMG G 63 Brabus 800 z 2021 r.

Reklama

Straty miliarderki oszacowano na 2,5 mln zł. Łukomska-Pyżalska wyznaczyła też 250 tys. zł nagrody za wskazanie sprawców włamania.

Izabella Łukomska-Pyżalska odzyskała Porsche, ale w częściach

Teraz policja poinformowała o odnalezieniu Porsche Cayenne. Samochód trafił do złodziejskiej dziupli pod Zieloną Górą, gdzie rozebrano go na części.

Reklama

– Sprawcy byli notowani i karani. Znani z kradzieży aut luksusowych m.in. Audi Q8 i Mercedesa S z Mosiny oraz ze Śremu. Na zdjęciu Porsche pani Łukomskiej-Pyżalskiej. Co prawda w częściach ale nie brakuje ani jednej śrubki – stwierdził Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy policji w Poznaniu.

<p>Tyle zostało z Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid, które straciła Izabella Łukomska-Pyżalska</p> / Policja

Złodzieje, których ofiarą padła Izabela Łukomska-Pyżalska znani policji

– Policjanci zatrzymali podejrzanych o kradzież luksusowych samochodów należących do pani Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej. Odzyskali także jedno ze skradzionych aut Porsche Cayenne Turbo S. Auto było ukryte w dziupli koło Zielonej Góry i było już rozebrane na części. Do policyjnego aresztu trafiły 4 osoby złodzieje i paserzy – poinformowali mundurowi z Wielkopolski.

Akcję zorganizowano w wielu miejscach na terenie woj. dolnośląskiego i lubuskiego. Wśród zatrzymanych są osoby, które mają na sumieniu różne przestępstwa kryminalne. Podejrzani byli znani w ostatnim czasie z kradzieży samochodów luksusowych marek. Między innymi odpowiadają za kradzież Audi Q8 z Mosiny i Mercedesa klasy S ze Śremu.

Trwa ładowanie wpisu

Trwa ładowanie wpisu Instagram

– Do kradzieży samochodów byłej pani prezes Warty Poznań doszło 11 lutego. W podpoznańskich Czapurach złodzieje włamali się remontowanego domu, ukradli kluczyki, a następnie dwa samochody - Porsche Cayenne Turbo S oraz Mercedesa G63 AMG Brabus 800 przypomniała policja.

Co z Mercedesem klasy G? Mundurowi milczą.

Trwa ładowanie wpisu Instagram