We wtorek sejmowa komisja infrastruktury rozpatrzyła rządowy dokument o stanie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz działania realizowane w tym zakresie w 2020 roku. Podczas komisji poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński zapytał, czy trwają prace w ministerstwie nad zaostrzeniem kar, jeśli chodzi o wysokość mandatów.

Reklama

Projekt ustawy trafi do rządowego zespołu

Jeszcze w tym tygodniu Ministerstwo Infrastruktury złoży do zespołu, który zajmuje się rządową legislacją, projekt ustawy, który będzie zmieniał nie tylko sposób nakładania mandatów z fotoradarów, ale będzie też otwierał ścieżkę do tego, żeby za radykalne wykroczenia drogowe móc zmienić wysokość mandatów drogowych - odpowiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber. Na tę chwilę mogę tylko tyle powiedzieć: pozwólcie państwo, że na początku tę sprawę przedyskutujemy w oficjalny sposób w gronie rządowym - dodał wiceszef resortu infrastruktury.

Podkreślił przy tym, że później ten projekt zostanie poddany konsultacji i uzgodnień międzyresortowych. Wtedy ten projekt stanie się publiczny i będzie podlegał również dyskusji społecznej - zaznaczył Weber.