Suzuki i pięściarstwo – ten związek trwa od trzech lat. Teraz przyszła pora na podsumowanie, stąd w Kielcach zorganizowano pierwsze w historii Forum Polskiego Boksu. Podczas obrad dyskutowano o aktualnej sytuacji i przyszłości pięściarstwa, zarówno olimpijskiego, jak i zawodowego. Działacze chcą m.in. przywrócić rozgrywki ligowe w tej dyscyplinie. Forum było okazją do spotkania pokoleń – oprócz zawodników aktualnie uprawiających ten sport, nie zabrakło znakomitych polskich pięściarzy sprzed lat. Zorganizowano też oficjalny otwarty trening oraz konferencję Polskiego Związku Bokserskiego.

Reklama

– Odkąd Suzuki rozpoczęło współpracę z PZB, polski boks jest co roku jeden poziom wyżej – powiedział Piotr Dulnik, prezes Suzuki Motor Poland. – Właśnie takiego harmonijnego rozwoju tej dyscypliny oczekuję. Dawno pięściarze nie mieli tak dobrych warunków do pracy. Liczę, że nasze zaangażowanie przełoży się na zainteresowanie i popularyzację tej dyscypliny w Polsce i na świecie, a w niedługim okresie przyniesie także wiele radości ze zdobytych pucharów i medali – stwierdził szef SMP, który prywatnie jest aktywnym miłośnikiem sportu m.in. trenuje kulturystykę i boks.

Punktem kulminacyjnym I Forum Polskiego Boksu była "Gala Mistrzów", w której uczestniczyli wszyscy zaproszeni goście wraz z medalistami olimpijskimi, mistrzostw świata i Europy na czele. W trakcie spotkania wręczono nagrody najbardziej zasłużonym dla rozwoju tej dyscypliny. Złotą Odznaką Polskiego Związku Bokserskiego został uhonorowany Piotr Dulnik.

– Organizacja I Forum Polskiego Boksu miała na celu integrację środowiska pięściarskiego w naszym kraju. Spotkanie było również świetną okazją do podziękowania zawodnikom i osobom działającym przy organizacji Młodzieżowych Mistrzostw Świata, które w kwietniu odbyły się w Kielcach. Oczywiście to wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie naszych sponsorów, a w szczególności pana Piotra Dulnika i firmy Suzuki Motor Poland – powiedział Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego.

Daniel Adamiec i Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego na treningu Ogólnopolskiego Dnia Boksu Olimpijskiego podczas I Forum Polskiego Boksu w Kielcach / PAP / Piotr Polak