Zebrany materiał dowodowy zostanie przekazany do prokuratury w związku ze sprowadzeniem niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób. Drifty i popisy na publicznych drogach nie są akceptowane i stanowią ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa – powiedział Jaroszewicz.

Reklama

Nielegalny zlot samochodowy. Policja szuka organizatorów

Na miejscu wylegitymowano kilkadziesiąt osób. Trwa ustalanie organizatorów nielegalnego zlotu. Policjanci m.in. analizują materiały na temat tego wydarzenia pojawiające się w internecie.

Do interwencji doszło w sobotę (10 kwietnia br.) wieczorem. Policja otrzymała sygnały, że w rejonie ul. Szumiłowskiej w Kostrzynie nad Odrą odbywa się duża impreza motoryzacyjna, której atrakcją miały być uliczne wyścigi. Na miejsce wysłano kilka patroli.

"Policjanci nie dopuścili do nielegalnych wyścigów"

„Policjanci nie dopuścili do nielegalnych wyścigów. Kontrolowali auta i ich kierowców. Skuteczne działania spowodowały, że uczestnicy imprezy spoza Kostrzyna jeszcze w nocy wyjechali z tego miasta” – powiedział Jaroszewicz.

Dodał, że oprócz wątku związanego z próbą organizacji nielegalnych wyścigów, policjanci skierują do sądu wnioski o ukaranie za udział w nielegalnym zgromadzeniu, które odbyło się wbrew obowiązującym obostrzeniom wynikającym z sytuacji pandemicznej.