Policja w Łukowie dostała zgłoszenia o potrąceniu kobiety na ul. Piłsudskiego.

Reklama

– Mundurowi którzy dojechali we wskazane miejsce ustalili, że pokrzywdzona 69-letnia łukowianka została potrącona przez samochód marki Audi. Okazało się, że kierujący tym autem 36-latek z Łukowa był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało prawie promil alkoholu w jego organizmie. W wyniku wypadku pokrzywdzona kobieta doznała poważnych obrażeń ciała, śmigłowcem LPR została przetransportowana do specjalistycznego szpitala – wyjaśnił asp. szt. Marcin Józwik, rzecznik prasowy komendy policji w Łukowie.

Policjanci drogówki ustalili, że w chwili zaistnienia wypadku 69-latka przechodziła przez wyznaczone przejście dla pieszych, a jadący w kierunku centrum miasta praktycznie nie zareagował na jej obecność na jezdni.

– Z ustaleń mundurowych wynika też, że jednym z pierwszych na miejscu wypadku był funkcjonariusz z Komisariatu Policji Warszawa Ursynów. Nasz kolega udzielając pomocy pokrzywdzonej kobiecie, przeciął rzemień jej torebki, który niefortunnie zacisnął się na szyi pokrzywdzonej kobiety, uniemożliwiając jej oddychanie – powiedział Józwik.

Kierowca Audi trafił do policyjne celi. Po wytrzeźwieniu miał usłyszeć zarzuty.