Skoda w Polsce to 116 autoryzowanych serwisów, Volkswagen – 89 firmowych stacji, marka Volkswagen Samochody Dostawcze to 71 punktów, Audi – 37, do Seata należy 35, a w ośmiu ASO można zostawić Porsche. Łącznie to 356 warsztatów.

Reklama

– Wszystkie autoryzowane warsztaty marek należących do Grupy Volkswagen w Polsce są otwarte, także w czasach pandemii koncern zapewnia ciągłość zaopatrzenia w oryginalne części zamienne. Priorytetem jest przy tym ochrona zdrowia pracowników magazynów, serwisów oraz klientów – powiedział dziennik.pl Tomasz Tonder, dyrektor PR Volkswagen Group Polska i zapewnił o wprowadzeniu środków bezpieczeństwa, dzięki którym m.in. jest zachowana odpowiednia odległość pomiędzy pracownikami.

Wiele warsztatów oferuje możliwość oddania i odbioru samochodu bez bezpośredniego kontaktu z pracownikami serwisu lub z zachowaniem odpowiedniej odległości od nich dodał.

Volkswagen Passat GTE / dziennik.pl

– Pandemia i wprowadzone restrykcje dotykają nas na co dzień, ale wielu ludzi wciąż potrzebuje samochodu, żeby dojechać do pracy, zatroszczyć się o siebie i innych. Z samochodów marek należących do Grupy Volkswagen korzystają służba zdrowia, instytucje zajmujące się transportem chorych, a także firmy, które na co dzień produkują żywność i dostarczają ją do sklepów – zauważył Andreas Duebler, dyrektor działu After Sales w Volkswagen Group Polska. – Oprócz nich wiele innych instytucji, które w czasach pandemii pracują na najwyższych obrotach i są zależne od własnych środków transportu. Nasz zespół utrzymuje ciągłość zaopatrzenia i dostarcza oryginalne części zamienne do wszystkich serwisów w Polsce – podkreślił i wskazał, że niezwykle ważna jest ochrona zdrowia pracowników magazynów i warsztatów oraz klientów.

Skoda Superb / Skoda

W centralnym magazynie części i akcesoriów Volkswagen Group Polska praca odbywa się w cyklach zmianowych. Po każdej ze zmian magazyn jest dezynfekowany, pracownicy poszczególnych grup nie mają ze sobą kontaktu. Praca odbywa się z zachowaniem wydanych przez Ministerstwo Zdrowia wytycznych, które dotyczą ochrony zdrowia i zachowania higieny. Osoby zatrudnione w administracji, z niewielkimi wyjątkami, pracują w systemie home office. W wielu miejscach zmieniono system pracy tak, aby zapewnić bezpieczną odległość między pracownikami oraz między pracownikami a dostawcami. Części i akcesoria z centralnego magazynu w Poznaniu każdego roboczego dnia są wysyłane do autoryzowanych warsztatów w całej Polsce.

W trakcie pandemii marka Volkswagen Samochody Dostawcze, która od lat dostarcza auta służbom dbającym o zdrowie i bezpieczeństwo, należące do nich pojazdy obsługuje w pierwszej kolejności.

Reklama

– Wybrane autoryzowane warsztaty w pierwszej kolejności zajmują się ambulansami oraz pojazdami służb, które są szczególnie zaangażowane w walkę z koronawirusem, jak np. straż pożarna, policja, straż miejska, wojsko, straż graniczna czy Inspekcja Transportu Drogowego. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich, samochody te są wydawane po wcześniejszym zdezynfekowaniu – zaznaczył Piotr Łakomy, dyrektor marki Volkswagen Samochody Dostawcze.

Kwiecień to czas na wymianę opon w samochodach z zimowych na letnie. Warsztaty marek należących do Grupy Volkswagen są przygotowane do tej usługi. Ministerstwo Zdrowia rozwiało wątpliwości, osobom, które używają samochodów do dojazdów do pracy i do zaspokajania bieżących, codziennych potrzeb zezwala na wymianę ogumienia.

Policyjny Volkswagen Crafter / Dziennik Gazeta Prawna