Volkswagen odmraża produkcję w swoich fabrykach. Niemiecka firma od 27 kwietnia wznowi produkcję w Poznaniu, Wrześni i Hanowerze. W tych zakładach powstają samochody dostawcze Caddy, Crafter i T6-1.

Reklama

– Po pięciotygodniowej przerwie produkcyjnej zakłady Volkswagen Samochody Dostawcze w Hanowerze oraz w Poznaniu, Swarzędzu i Wrześni od poniedziałku, 27 kwietnia, będą z ograniczoną mocą stopniowo uruchamiać produkcję poinformowała Patrycja Kasprzyk, rzecznik prasowy Volkswagen Poznań. Rozruch następować będzie etapami, a wielkość produkcji uzależniona będzie od dostępności części, rozporządzeń administracyjnych, rozwoju sytuacji na rynkach zbytu i związanych z nią kalendarzy produkcyjnych. Wznowienie pracy w fabrykach nastąpi przy zachowaniu najwyższych środków bezpieczeństwa w zakresie ochrony zdrowia pracowników – podkreśliła.

Volkswagen Crafter / dziennik.pl

Volkswagen odmraża produkcję aut osobowych

Fabryki odpowiedzialne za produkcję osobowych aut VW będą wznawiać produkcję sukcesywnie. W pierwszej kolejności, w tygodniu po 20 kwietnia, taśmy ponownie ruszą w fabrykach w Zwickau (tu powstaje elektryczny ID.3) i w Bratysławie. Pozostałe ośrodki w Niemczech oraz w Portugalii, Hiszpanii, Rosji i USA wznowią produkcję w tygodniu po 27 kwietnia. Następnie, w ciągu maja, produkcja będzie sukcesywnie wznawiana w fabrykach w Republice Południowej Afryki, Argentynie, Brazylii i w Meksyku.

Volkswagen ID.3 / dziennik.pl

– Wraz z decyzjami rządów federalnych i stanowych w Niemczech oraz znoszeniem ograniczeń w innych krajach europejskich, tworzą się warunki do stopniowego wznowienia produkcji – powiedział Ralf Brandstatter, dyrektor operacyjny marki Volkswagen. – W ciągu ostatnich trzech tygodni Volkswagen intensywnie przygotowywał się do tych kroków. Oprócz opracowania kompleksowego katalogu środków ochrony zdrowia pracowników, przyspieszyliśmy także przywrócenie łańcucha dostaw – wyjaśnił.

Skrócony czas pracy w zakładach Volkswagena w Niemczech zostanie utrzymany. Wraz ze wznowieniem produkcji liczba pracowników, której będzie on dotyczył zostanie sukcesywnie zmniejszona.

Volkswagen Golf / Volkswagen